2015-06-20

13. FESTIWAL FILMOWY - ZAKOŃCZONY

Zakończył się 13 Festiwal Filmowy w Kochanowskim (XXVIII Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Warszawie). W czasie dwudniowego pokazu przedstawiono 24 filmy nominowane do nagród w 6 kategoriach. Dwu-zespołowe jury, profesjonalne i młodzieżowe, w składzie:

Jacek Petrycki - absolwent Wydziału Operatorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Realizator filmów fabularnych, dokumentalnych i teatrów telewizji. Członek jury konkursu głównego na VIII Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Plus Camerimage w Łodzi w 2000 roku. Współpracuje ze stacjami takimi, jak Channel 4 oraz BBC. Autor zdjęć do filmu „Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł”.

Andrzej Bukowiecki - Krytyk filmowy i filmoznawca. Dyrektor Domu Sztuki SMB, w którym pracuje od jego powstania w 1984 roku. Publikuje na łamach „Magazynu Filmowego SFP” oraz „Magazynu Branży Audiowizualnej FILMPRO”.  Jest członkiem Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

Jan Wojtyński – Aktor i reżyser. Znany jest z filmów takich jak „Listy do M” i „Księstwo”. Reżyser filmu „Klinika absurdu”.  Magister prawa, absolwent Uczelni Łazarskiego oraz Szkoły Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich. 

Anna Kerth - absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie oraz kursu aktorskiego w American Conservatory Theatre w San Francisco. Po ukończeniu studiów przez rok pracowała w Teatrze im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie. Zagrała między innymi w słuchowisku pt. "Brzytwy Kata Sellingera”, nagrodzonym GRAND PRIX na festiwalu "Dwa Teatry" w Sopocie. Sławę przyniosła jej rola Małgosi Zimińskiej w serialu „Na Wspólnej”. 

przyznało nagrody:

Zwycięzca Grand Prix - Film „Gdy przyjdzie nam ten świat porzucić" Mateusz Buława

Nagroda za najlepszą reżyserię - film „Peut tout acheter" Michał Lejczak, Gilbert Zasoński

Nagroda za najlepszy montaż - film „Peut tout acheter" Michał Lejczak, Gilbert Zasoński

Nagroda za najlepsze zdjęcia - film „Dzieci nowego świata" Piotr Maciejek

Nagroda za najlepszy scenariusz - film „Czerwona" Natalia Jacheć

Nagroda publiczności - film „Baths - Worsening" Kacper Gawron

 

Wyróżnienia - film „Ruda" Natalia Jacheć, film „VOL" Szymon Milczanowski, film „Przeczytałam" Iga Dzięgielewska, film „W stronę słońca" Michał Kurowski. 

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

 

Statuetki zostały zaprojektowane, a logotyp wykonany w technice druku 3D (PARAMID 3D).