2015-06-20

Nowy model Mikrusa, Wydział Wzornictwa ASP w Warszawie, 12.06.2015

Na wernisażu wystawy Wydziału Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie studenci koła naukowego zaprezentowali nowy model auta do przygotowania, którego wykorzystano nowoczesną technologię prototypowania czyli druk 3D, a dokładnie Fused Deposition Modeling (FDM) czy też zwaną Fused Filament Fabrication (FFF).

 

Model samochodu powstał w oparciu o historyczny już polski samochód produkowany w latach 1957-1960 przez WSK Mielec we współpracy z WSK Rzeszów – Mikrus MR-300. Mikrus MR-300 z założenia miał być tanim autem przeznaczonym dla rynku masowego. Był samochodem osobowy o bardzo uproszczonej konstrukcji, ale pomimo ogromnego zainteresowania autem wyprodukowano go zaledwie w 1728 egzemplarzach. 

 

Pierwsze elementy zminiaturyzowanego, nowego modelu Mikrusa zostały wydrukowane na wystawie zorganizowanej przez Stowarzyszenie ,,ProCAx” oraz Muzeum Techniki i Przemysłu NOT w warszawskim Pałacu Kultury i Młodzieży. Do druku elementów przystąpiło kilku wystawców. Wydrukowane elementy powstały na drukarkach Maker Bot Replicator, Ultimaker, Fabrilo, Dragon 450, HBot, Monkey Fab.

 

Resztę prac wykonał zespół studentów Wydziału Wzornictwa ASP w Warszawie. 

Gratulujemy wspaniałego dzieła!